राष्ट्रपतिका उम्मेदवारले चारलाख बढी खर्च गर्न नपाउने

काठमाडौं– निर्वाचन आयोगले फागुन २९ गते हुने राष्ट्रपति निर्वाचनलाई स्वच्छ, स्वतन्त्र र विश्वसनीय रुपमा सम्पन्न गर्न निर्वाचन अधिकृत, सहायक निर्वाचन अधिकृत र निर्वाचन अधिकृतको कार्यालयमा खटिने जनशक्तिलाई प्रशिक्षण दिएको छ ।

आइतबार आयोग कार्यलयमा भएको कार्यक्रममा निर्वाचनमा खटिने निर्वाचन अधिकृतहरुलाई प्रमुख निर्वाचन आयुक्त डा. अयोधिप्रसाद यादवले राष्ट्रपतिको निर्वाचन आफैमा महत्वपूर्ण निर्वाचन भएको र निर्वाचन व्यवस्थापनमा आयोगले सम्पूर्ण ध्यान केन्द्रित भएकाले सोही अनृुसार गर्न निर्देशन दिएका थिए ।

यसैबीच निर्वाचन आयोगले राष्ट्रपति तथा उपराष्ट्रपति निर्वाचनमा भाग लिने उम्मेदवारको निर्वाचन प्रचार प्रसार खर्चको सीमा निर्धारण गरेको छ । जस अनुसार एक जना उम्मेदवारले निर्वाचन प्रचार प्रसारमा बढीमा रु. चार लाखसम्म खर्च गर्न पाउने व्यवस्था गरेको आयोग प्रवक्ता नवराज ढकालले जानकारी दिए ।

Similiar Post

error: Content is protected !!