बिस्वलाई चकित पार्दै लाखौ भारतीयलाई पछार्दै नेपालीकी शान गोर्खे छोरी शिक्षा गुरुंग बनी भारतीय सेनामा लेफ्टिनेंट अफसर (पुरा विवरण हेर्नुहोस सेयर गर्नुहोस )

काठमाडौं।बिस्वलाई चकित पार्दै लाखौ भारतीयलाई पछार्दै नेपालीकी शान गोर्खे छोरी शिक्षा गुरुंग बनी भारतीय सेनामा लेफ्टिनेंट अफसर (पुरा विवरण हेर्नुहोस सेयर गर्नुहोस )
देहरादूनको गोर्खे छोरी शिक्षा गुरुंग बनी भारतीय सेनामा लेफ्टिनेंट अफसर , OTA मद्रास मा POP सेरिमनी,देहरादून : देहरादूनको गोर्खे छोरी लेफ्टिनेंट शिक्षा गुरुंग भारतीय सेनामा अफसर बनेर समाजलाई गौरवान्वित गरेको छ। शिक्षा आजु आफ्नु बुआ कैप्टन तेजबहादुर गुरूंग र आमा श्रीमति सुनीता गुरूंग निवासी बरोटीवाला को शनिवार OTA मद्रास मा POP सेरिमनी थियो।

सबै भन्दा पहिला गोर्खाली सुधार सभा शाखा विकासनगर कार्यकारिणी को तर्फ देखि गुरूंग परिवार लाई बधाई एंव शुभकामना लेफ्टिनेंट शिक्षा गुरंग को 10th एंव 12th सेंट मेरी कॉन्वेंट स्कूल विकासनगर देखि भ्यो तथा ग्राफिक एरा देखि सिविल इंजीनियरिंग मा बीटेक गरेर भारतीय सेना मा आँफिसर हुनु मा सफलता प्राप्त गरिन।आफ्नौ परिवार को सैनिक पृष्ठभूमि हेरेर देशसेवा लाई वरियता मा राखेर कडा मेहनत ले सेना मा नै आफ्नौ कैरियर बनाउने लक्ष्य पनि प्राप्त गरिन।समाजसेवी जोगेंद्र शाहको छोरी इंजीनियर श्रुति शाह र लेफ्टिनेंट शिक्षा गुरूंग दुबै ले स्कूल सेंट मेरीज देखि र ग्राफिक एरा देखि बीटेक सम्म साथ-साथ शिक्षा ग्रहण गरे लेफ्टिनेंट शिक्षा गुरूंग लाई आज वर्दी मा हेर्दा मन मा अति हर्ख भ्यो मेरो लागि यो खुशी को कुरा शब्द मा व्यक्त गर्नु असंभव भई रहेको छ।अन्तमा वहाँ को तरक्की, उन्नति र उज्जवल भविष्य को लागि अनन्त शुभकामना छ। publicawaj

यो पनि पढ्नुहोस् :एजेन्सी। संसारका सबैभन्दा खतरनाक आतंकवादी मानिएका अल कायदाका प्रमुख ओसामा बिन लादेनको आज जन्म दिन । उनको २०११ मे २ तारिखका दिन राति नै हत्या भएको थियो ।उनकी पत्नी अमाल बिन लादेनले क्याथी स्कट क्लार्क र एड्रिन लेवीको किताब ‘द एग्जाइल’मा त्यो रातको पूरै घटना बयान गरेकी छिन् । यसका मुख्य अंक बेलायतको चर्चित पत्रिका सन्डे टाइम्सले प्रकाशित गरेको छ । अमालले बताएकी छिन् त्यस रात लादेन कतिसम्म डराएका थिए ।अमाल लादेनकी चौथी पत्नी हुन् । अमाल त्यतिबेला आफ्ना ६ सन्तानहरुसँग पाकिस्तानको एकटाबादमै थिइन् जतिबेला अमेरिकी सैनिकले लादेनलाई मारेका थिए ।

त्यो घरमा लादेनकी दोस्री पत्नी खैरिराह, तेस्री पत्नी सेहम र २२ वर्षका छोरा खालिद पनि थिए । लादेनले पहिली पत्नीलाई भने सेप्टेम्बर ११ को अमेरिका आक्रमणको २ दिन अगाडि नै छोडेका थिए । लादेनकी पहिली पत्नीतर्फ ११ सन्तान छन् ।अमालमा अनुसार १ मे २०११ का दिन उनीहरु खाना खाएर नमाज पढेपछि रातको ११ बजे सुतेका थिए । लादेनका अमालसँगै सुतेका थिए । बिजुली बिग्रिएका कारण सडक पूरै अँध्यारो थियो । त्यो क्षेत्रमा यसरी लाइन जानु सामान्य कुरा थियो ।त्यसदिन अमालको निद्रा आधा रातमा खुल्यो । अमालले घरबाहिर र छतमा कसैले हाम्फालेको आवाज सुनिन् । साथमा झ्यालबाहिर उनले दौडिरहेका मानिसको छायाँ देखिन् । यही बीचमा लादेन पनि उठे । उनी निकै डराएका थिए ।उठेपछि लादेनले आत्तिँदै भने अमेरिकीहरु आउँदैछन् । त्यही बेला यति ठूलो आवाज आयो कि पूरै घर हल्लियो । लादेनका पति पत्नीले एकअर्काको हात समातेर बाल्कनीमा पुगे । तर, अँध्यारो रात भएका कारण केही देखिएन ।त्यतिबेला घरको कम्पाउण्डमा अमेरिकी सैनिकको ब्ल्याक हक्स हेलिकप्टर केही पर थिए र घरको कम्पाउण्डमा अमेरिकी नेवी सीलका २४ सैनिक अफिसर आइसकेका थिए । लादेनकी तेस्रो पत्नी सेहम र छोरा खालिदले माथि अर्को तलाको बाल्कनीबाट हेरिरहेका थिए । उनीहरुले थाहा पाएका थिए अमेरिकी सैनिक जवान उनीहरुसम्म पुग्न लागेका छन् ।लादेनले छोरालाई बोलाए र छोरा खालिदले एके ४७ राइफल उठाए । तर, अमाललाई थाहा थियो खालिदले १३ वर्षको उमेरदेखि गोली चलाएका छैनन् । अमाल र सेहमले विष्फोटको आवाज सुनेर रोइरहेका बच्चाहरुलाई फकाउन थाले ।त्यसपछि सबै बच्चाहरुलाई लिएर उनीहरु घरको सबैभन्दा माथिल्लो तलामा गए । यही बेला फेरि अर्को ठूलो विष्फोटको आवाज आयो । नेवी सीलका अफिसरले घरको मुख्य द्वार विष्फोट गरेर भत्काइसकेका थिए । त्यही बेलामा लादेनले भने ‘उनीहरु मलाई मार्न चाहन्छन् तिमीहरुलाई होइन ।’ उनले आफ्नो परिवारलाई तल जान भनेका थिए ।त्यसपछि लादेनका ठूला छोरीहरु मरियम र सुमाया बालकनमिै लुकेर बसे, तेस्री पत्नी सेहम र छोरा खालिद तल झरे । अमाल, बिन लादेन र उनीहरुका सानो छोरा हुसैन कोठामै थिए ।

नेवी सीलका जवान हलसम्म पुगिसकेका थिए ।माथि आउनको लागि उनीहरुले विष्फोट गरेर ढोका पनि भत्काइसकेका थिए । फोर्सका एक जवान अरबी बोलिरहेका थिए । उनले खालिदलाई देखेर बोलाए । खालिदले बाल्कनीबाट तल हेर्नासाथ गोली हानेर खालिदलाई मारिदिए । सुमाया र मरियम भाग्ने प्रयास गर्दै थिए ।सील अफिसर रोबकर्ट ओनील लादेनको कोठामा छिरे । अमाल लादेनको अगाडि उभिएकी थिइन् । त्यही बेला भित्र छिर्दै गरेका सील अफिसरले अमाललाई गोली हाने । अमाल बेडमा ढलिन् र आफ्नो मृत्यु भइसकेको देखाउने प्रयास गरिन् ।त्यसपछि एकपछि अर्को गर्दै सीलका जवान भित्र छिरे र लादेनमाथि अन्धाधुन्ध गोली चलाउन थाले । यो घटनाका प्रत्यक्षदर्शी लादेनका छोरा हुसेनलाई जवानहरुले समाते र उनको अनुहारमा पानी छ्यापिदिए ।जवानहरुले मरियम र सुमायालाई समातेर लादेनको मृत शरीरनजिकै लिएर गए र शव चिन्न भने । मरियमले सुरुमा नक्कली नाम बताइन् । तर, सुमायाले उनलाई रोक्दै यिनीहरु पाकिस्तानी नभएकोले साँचो कुरा भन्न पठाइन् ।त्यसपछि मरियमले ती मृतक आफ्ना पिता ओसामा बिन लादेन भएको बताइन् । अमालमा अनुसार ११ वर्षकी छोरी साफिया पनि बाल्कनीमा लुकेकी थिइन् । जवानहरुले उनीबाट पनि लादेनको शवको पहिचान गराए । त्यसपछि लादेनकी दोस्री पत्नी खैरीयाहलाई पनि शव पहिचान गर्न लगाए । उनले पनि मृतक लादेन नै भएको बताइन् ।त्यसपछि अरबी बोल्ने अफिसरले सबैले पहिचान गरेकोले यी लादेन नै भएको बताए । जवानहरुले लादेनको शरीरलाई घिसार्दै तल लिएर गए । छोरा खालिन जमिनमा मृत थिए । आमाले खालिदलाई चुम्न खोजिन् तर सैनिक जवानले उनलाई तानेर पर हटाए ।

जवानहरुले लादेनको शवलाई हेलिकप्टरमा राखे । यता अमालले आफ्नो छोरा हुसैनलाई अंगालोमा बेरिन् । त्यही बेला उनले अमेरिकी ब्ल्याक हक्स हेलिकप्टर उठेको आवाज सुनिन् । केही मिनेटपछि नै छिमेकीहरुले चिच्याउँदै सोधिरहेका थिए ‘घरमा सबै मरे कि कोही जिउँदै बचेको छ ?’

Similiar Post

error: Content is protected !!